Archive for Duben 15th, 2019

ŠIBŘINKY 2019

Posted 15 Duben, 2019 By Anička

Dne 9. března 2019 proběhly sokolské šibřinky na téma „STRAŠIDELNÝ PLES“.

Přípravy a nácviky začaly v lednu, letos se navíc poprvé konaly i v nové tělocvičně. Na generální zkoušce v KD Vltava bylo zřejmé, že všechna vystoupení budou divácky atraktivní a plesoví hosté se mají na co těšit.

O tématickou výzdobu sálu, která vždy dokresluje atmosféru, se skvěle postarala sestra Marta Matějovská. Vznášející se duchy a lezoucí pavouky doplnil i plápolající krb s černou kočkou. Úspěch každého plesu záleží na dobré kapele, proto jsme i letos vsadili na kapelu Globus Band, se kterou dlouhodobě úspěšně spolupracujeme. Moderování plesu se opět ujal Lukáš Řídký.

Dámy a pánové, kteří dorazili v maskách, dostali symbolickou odměnu v podobě perníkového ducha. O tuto sladkou pozornost se každoročně stará sestra Alice Hakenová. Nápaditých a děsivých masek se letos sešlo opravdu hodně a bylo obtížné vybrat tři nejlepší, které jsme na podiu odměnili.

Novinkou letošních šibřinek byl profesionální fotokoutek. Plesoví hosté se zde mohli zvěčnit a odnést si památku v podobě tištěné fotografie s logem Sokola. Neustálá fronta čekajících byla důkazem, že o tuto zábavu byl velký zájem.

Samotný večer a noc utekly neskutečně rychle, jako všechno, na co se moc těšíme. Vystoupení se uskutečnila ve dvou blocích. Jako první se představili Lukáš Plíšek a Tomáš Nezbeda, kteří předváděli nad hlavami hostů opravdová kouzla na slackline. Následovalo vystoupení tanečního seskupení MLS. Před půlnocí zatančila sokolská omladina, seniorky, taneční kroužek Martiny Prosecké a blok uzavřely sokolky představením s názvem „HROBAŘKY“.

Diváci vytvořili pro učinkující skvělou atmosféru a nešetřili potleskem. Střašidelné šibřinky se zkrátka povedly, jak už to tak u sokolských šibřinek bývá. Možná i to je důvod, že se sál vždy zcela vyprodá a každým rokem stoupá zájem mezi mladšími ročníky Kralupáků. Nás organizátory to velmi těší, proto už teď přemýšlíme, jak zúročit všechny zkušenosti při přípravě šibřinek v roce 2020.