2011

POHÁDKOVÉ ŠIBŘINKY aneb SOKOLSKÉ KRÁLOVSTVÍ

V sobotu 5.3.2011 proběhly v KaSS Vltava další Sokolské Šibřinky tentokráte s názvem POHÁDKOVÉ ŠIBŘINKY aneb SOKOLSKÉ KRÁLOVSTVÍ. Vstupenky byly vyprodány během rekordních 14 dnů, a to i přesto, že do prodeje se dostaly v dostatečném předstihu (přelom leden/únor).

Výzdoba sálu i chodeb s pohádkovými postavičkami neměla chybu a tombola měla u hostů také úspěch, však měli z čeho vybírat. Letošní tombola byla připravena jak klasická, tak ta zajímavější – pohádková – mezi lákavými cenami se objevil dort, který upekli Pejsek s Kočičkou, masožravci pak mohli získat jitrnici – „jakou svět neviděl“ a pro princezny byly přichystány nejen parádivé korále.

Za pohádkovou masku byl přestrojen snad každý druhý, a tím si vysloužili odměnu hned 2x. První odměna byla určena všem v kostýmech = oříšek od Popelky, ale co v něm kdo našel, je tajemstvím 🙂 Druhá odměna byla pro 10 nejkrásnějších masek. V tomto případě to byl těžký oříšek pro naše princezny od mikrofonu, které tvořily porotu. Přeci jen si každý dal s maskou velkou práci a každá maska byla originál. S odměnami nakonec pomohl i pirát, který je zprvu hlídal jako drahocenný poklad a ze začátku jej nechtěl vydat. O tom by mohli vyprávět např. Mach se Šebestovou 🙂 Samotné zahájení plesu proběhlo příchodem královské rodiny, která byla posléze obdarována dary, které přinesli hosté až z dalekých krajin. Celou slavnost provázelo přání – sen všech o novém „stavení na cvičení“ – tedy vybudování nové tělocvičny……Jak to vše dopadne, se dozvíte už toto léto. Co by to však bylo za ples, zvláště královský, kdyby na něm nezazněla hudba. Tu zajistila již nám dobře známá hudební skupina PEPETO, pod vedením kapelníka Josefa Kolorose.

Připravovaná taneční vystoupení pak hosty pobavila, zaujala a některá natolik, že se muselo dle bujarého potlesku předtančení opakovat. Společným defilé se v závěru rozloučili všichni účinkující – jak jinak než pohádkovou písničkou „Hlupáku, najdu tě.“
Vše bylo zdokumentováno pro příští generace fotoateliérem J+V Tylšarovi, kteří jsou čestnými hosty na těchto akcích. Záznam na kameru pořídil pan Krátký a jeho studio KTZ.

Moderátorky pak za všechny popřály příjemný zbytek večera a rozloučily se, ne však na dlouho, neboť už v červnu se opět všechny pohádkové masky setkají pod širým nebem, konkrétně pak 18.6. 2011, kdy rej masek bude pokračovat, tentokráte na letních Sokolských Šibřinkách.