2009

KRALUPSKÁ STRAŠIDLA JIŽ PO ŠESTÉ

Strašidelné odpoledne se uskutečnilo 16. října 2009 od 16.30 hodin v Areálu TJ Sokol Kralupy. Pověst této akce se mezi malými i velkými na Kralupsku šíří jako lavina, a tak jsme se dlouho těšili na očekávaný den. Odhadovali jsme, zda bude překonán počet malých účastníků z minulých let (250 dětí). Ale tento rok nás nemile zaskočilo počasí – jako každého člověka, který takovou „sibérii“ v říjnu určitě nepamatuje.
Strašidelné dovádění a soutěžení bylo připraveno v náhradní variantě. Využili jsme proto jak tělocvičny, tak hřiště a samozřejmě vítězil všemi obléhaný táborák na opékání buřtíků, ale i chytání tepla.
Letos přišly všechny děti v maskách strašidýlek, kouzelnic, čarodějů, příšerek, podzimních skřítků atd. a každý získal voňavý perníček. Na hřišti se soutěžilo na opičí dráze, v bludišti se zavázanýma očima a převozu obří dýně na trakaři.
Další soutěže se odehrávaly v teple tělocvičny např. hra s čarodějnicí, malování obrázků s odměnou.
V 18. hodin se začaly rozsvěcovat lampionky. Rozzářila se očka všech dětí a průvod plný překrásných masek a svítících lampionů se mohl vydal městem. To byla tečka za letošním již 6. Strašidelným odpolednem.
Ptáte-li se na čísla – rekord se letos nekonal, neboť dorazilo 90 dětí a s nimi alespoň jeden rodičovský doprovod, takže celkem nejméně 180 účastníků. A to je úctyhodné číslo k tomu psímu počasí….
Nakonec je třeba poděkovat všem cvičitelům a cvičitelkám, kteří se na průběhu akce podíleli. Velký dík také patří městu Kralupy, které finančně podpořilo naše „Strašidýlka“.
Na shledanou na 7. ročníku „Sokolských kralupských Strašidel“.