2010

ČARODĚJNICE 2010

TJ Sokol Kralupy ve spolupráci s Marinou Vltava Nelahozeves uspořádal ve čtvrtek 29. dubna 2010 již III. Čarodějnickou výpravu pro nejmenší děti v doprovodu rodičů.
Lidová moudrost praví: „Do třetice všeho dobrého i zlého…“ A tak se všichni účastníci čarodějnické výpravy napotřetí dočkali nádherně modré oblohy. Sluníčko se na nás usmívalo po celou dobu a také pěkně hřálo. Odpoledne stvořené pro dětské hry a soutěže – a vše bylo zastřeno tajemnem čarodějnických kouzel.
K naší velké radosti se ke startu na Dvořákově stezce přihlásilo rekordních 150 malých čarodějnic i kouzelníků a vykročili směle ke stanovištím s čarodějnickými úkoly. Pro úplnost nutno uvést, že každý malý čaroděj měl s sebou nejméně jeden dospělý doprovod, takže celkové číslo všech účastníků se pohybovalo nejméně kolem číslovky 300.
Všichni šťastně dorazili do přístavu Marina, kde na ně v cíli čekala vzácná čarodějnická odměna – přívěsek s čarodějnicí a sladká odměna. Zasloužené špekáčky na ohýnku přímo v přístavu, další zábavné hry a soutěže a očekávané projížďky lodí po Vltavě, to vše absolvovali malí i velcí.
Tentokráte nás přišlo opravdu mnoho, a tak jsme pracovníky Mariny Nelahozeves zaskočili. Výstižněji napsáno, vyjedli jsme jim i skalní zásoby nejen špekáčků, ale všech uzenin.
Touto cestou děkujeme za spolupráci majitelům Mariny manželům Koženým a těšíme se na příští společné akce. Poděkování patří i městu Kralupy nad Vltavou za finanční podporu.

Iveta Bendíková, vzdělavatel