2017

MASOPUST 2017

Už jsme se dočkali….masopustní radovánky začaly v neděli 26. února 2017 ve 14.hodin právě u nás na Sokoláku. A bylo tady veselo a hodně se soutěžilo. Všechny děti – zaslouží pochvalu,protože většina jich přišla v krásných nápaditých kostýmech, dokonce i někteří rodiče mile překvapili, neboť si dali záležet a objevili se tu jako opravdické masopustní maškary.

Soutěžilo se v několika disciplínách např. najde myška v bludišti sýr, nebo hledej správnou muchomůrku, nechyběla opičí překážková dráha, slalom s gymbalem, trefování do panáka s míčky, stavění kostek a také jízda na hodných, ale velikých koních.

Když dorazili „bílé paní“ na chůdách v doprovodu masopustního medvěda s medvědářem a divočákem, to už hrála řízná dechovka a bylo povoleno masopustní veselí na celou neděli.

Všichni účastníci masopustu se seřadili do dlouhého mnohastupu a s hudbou vyrarili na dobroty směrem k DDM ,dále kolem vinotéky u Pagáče a pak rovnou do Lobečku, kde masopustní veselí vrcholilo a pokračovalo maškarním bálem pro děti i jejich rodiče přímo v Kulturáku.

U nás na Sokoláku se během hodiny vystřídalo více jak 120 dětí a připočítáme-li dospělý doprovod a cvičilele, bylo nás asi tak 400, to už je velká masopustní taškařice, co říkáte?

Ale masopustu je konec, nastává 40denní předvelikonoční půst a tak jezme a žijme zdravě. Hlavně nezapomeňte na pohyb – v Sokole Vás vítáme každý den v pracovním týdnu.