2017

V týdnu od 14.8. do 18.8. 017 proběhl v Kralupech příměstský sokolský tábor. Téma toho letošního byla cesta kolem světa. Zatímco Willy Fog na ni potřeboval 80 dní, malým táborníkům stačilo dnů 5. Celkový počet 33 chlapců a děvčat ve věku 5 až 10 let bylo rozděleno do tří týmů, které spolu soupeřily. Týmy Eskymáků, Indiánů a Beduínů stihly navštívit  pět kontinentů a také se o nich něco dozvědět. Uprostřed týdne děti absolvovaly celodenní výlet do Kladna, kde se vyřádily na trampolínách a odpoledne navštívily lezeckou stěnu. Zde se jich ujali zkušení instruktoři.

Kromě tradičního opékání buřtů a přespání v tělocvičně, měli v letošním roce kluci a holky návštěvu z městského psího útulku Lesan. Děti velmi uvítaly, že kromě dospělých za nimi dorazil i pejsek Mazlík.Celý týden byl prosluněný a malí cestovatelé si  vyzkoušeli v tělocvičně i na hřišti spoustu her a dovedností, které se jim na opravdových cestách budou hodit.

I cesta kolem světa však jednou musí skončit a děti se vrátí domů. Některé s medailí a diplomem, ale všechny se zážitky, které k prima prázdninám neodmyslitelně patří.

Všechny děti na závěr dostaly malý věcný dárek a je na místě poděkovat představitelům města za finanční podporu.

Barbora Matesová oddílová vedoucí