2019

Trosečníci na Sokoláku – příměstský tábor v Kralupech

V týdnech od 22.7. až 26.7. a 19.8. až 23.8. 2019 proběhly dva turnusy příměstského sokolského táboru. Po dvou letech, v loňském roce se nekonal z důvodu rekonstrukce tělocvičny, se v každém z týdnů sešlo 33 dětí a 7 dospělých, aby společně strávili pět prázdninových dnů.

Letošní tábor byl na téma “ TROSEČNÍCI ZE SOKOLÁKU.“ Tři týmy Žraloků, Tygrů a Jestřábů soutěžily v celotáborové hře s trosečnickou tématikou. Děti si vyzkoušely mnoho her a soutěžních disciplín, zúčastnily se olympiády a mnohé z nich seznámily s knižní postavou Robinsona Crusoe. V programu byl celodenní výlet do zábavně naučného parku Mirakulum v Milovicích a milá návštěva z kralupského útulku Lesan, která s sebou přivedla i své psí kamarády.

K létu tradičně patří opékání buřtů a takto posilněni kluci a holky se ctí obstáli i na noční stezce odvahy a následném přespání v nové tělocvičně. Při pátečním hodnocení týdne a loučení panovala shoda, že to byl vydařený prázdninový týden se sluníčkem na obloze a padly sliby, že za rok se mnozí účastníci setkají znovu.

 

Zbývá jen dodat: Naší hře na trosečníka třikrát hurá, hurá, hurá…