Atletický oddíl

Náš kroužek atletiky se zaměřuje na všeobecnou atletickou přípravu a je rozdělen na dvě věkové kategorie.

Ti mladší- tzv. přípravka je určena pro děti 6-8 let. Zábavnější formou učíme děti správně běhat, skákat, házet ale i posilovat. Tempo tréninků i jejich obtížnost je přizpůsobena právě pro tuto věkovou kategorii. Aby to děti bavilo, snažíme se využívat co nejvíc pomůcek a her. Počítáme s tím, že děti už umí základní pohybové aktivity, ale třeba si i sami zavázat tkaničku. Mladší trénují jednou týdně a to v pátek od 15:30

Starší žáci a žákyně (8-15 let) mají tréninky již dvakrát týdně – hodinu v úterý od 18:00 a v pátek hodinu a půl od 16:30. Tréninky se staršími jsou o stupeň těžší než je Atletická přípravka s mladšími. Jsou více náročné – jak na fyzické zdatnosti, tak na pozornost během hodin. Starší toho více naběhají, mají delší úseky a už využijí i nějaké závaží při posilování. Hry bývají až za odměnu na konci tréninku. Náš atletický kroužek je zaměřen všeobecně- trénujeme napříč disciplínami – od běhu, přes skok daleký až po hod oštěpem.

Kde cvičíme: Velká tělocvična areálu Sokola v Kralupech nad Vltavou, od jara do podzimu na ovále (pokud už je večer světlo a neprší – cvíčíme venku)

Kdy cvičíme: úterý (18.00-19.00 hod.) a pátek (15.30-16.30 hod. a 16.30-18.00 hod.)

Co s sebou: sportovní oděv a obuv, pití a chuť se hýbat

  • v tělocvičnách bývá teplo =  lze cvičit v kraťasech a tričku s krátkým rukávem
  • oblečení na ven přizpůsobit aktuálnímu počasí (mikinu si vždycky lze odložit)
  • boty do tělocvičny ≠ boty na ven
  • nejlepší pití je neperlivá voda, Coca Cola vám žízeň po 3km nezažene

Za kolik: 1000 Kč/rok

S kým cvičíme: Jana, Petra,  Jiřinka, Natka, Verča a Aleš