O nás

Jste smutní? Máte špatnou náladu? Cítíte se sami? Máte nadváhu? Nic Vás nebaví? Jste ve věku od 2 do 99let? Přijďte mezi nás. Máme odborně vyškolené cvičitele. Dle vašich možností můžete kombinovat více cvičení. Cvičí se ve velké tělocvičně, vybavené nářadím, náčiním a trampolínou a v malém zrcadlovém sále. K dispozici je venkovní areál Sokoliště. Při moderních formách cvičení používáme klasické i nejnovější pomůcky. Nabízíme pronájem tělocvičny, zrcadlového sálku a venkovního prostoru.

Podílíme se na různých akcích ať už jsou pravidelné nebo naplánované během roku.
Podrobnější informace naleznete v kontaktech.

Těšíme se na Vás

Trocha historie

Patříme k celorepublikové organizaci České obce sokolské, která si v r. 2012 připomněla již 150 let od svého vzniku. Náš kralupský Sokol právě letos (17. července 1885) oslavil 130 let od svého založení.

Tak jako i v jiných jednotách i u nás to byli právě Sokolové, kteří v historii zastávali důležitá místa nejen v sokolovnách při cvičení, ale při historicky důležitých okamžicích např. účast mnoha Sokolů v bojích 1. sv. války i v legiích;při vzniku prvního samostatného československého státu r. 1918. Sokolové také prokázali neohrožený postoj proti nepřátelskému Německu ve 2. sv. válce, kde mnozí padli nebo byli odvlečeni do koncentračních táborů, z kterých často nebylo návratu. (Jména hrdinů najdete na pamětní desce před naší sokolovnou). Po osvobození v květnu 1945 se Sokolové zapojili do obnovy cvičení i jiných činností, leč komunisté v únoru 1948 zakázali téměř vše a tento stav trval až do listopadu 1989 – do sametové revoluce.Tady nastává znovuzrození či obnova Sokola, někde s Věrnou gardou a u nás napůl s mladými nadšenými Sokoly. (Poznámka na okraj: v letech 1948 – 1989 – Sokol byl oficiálně zakázán, přesto lidé stále „chodili cvičit do Sokola“ pod hlavičkou jiných organizací).

Ve svobodném demokratickém státě se snažíme rozvíjet nejen různá cvičení pomocí moderních metod i neustálého vzdělávání našich cvičitelů, ale snažíme se zapojovat do akcí celoměstských např. Dny Kralup či Masopust. Vytváříme hravá odpoledne nejen pro naše sokolíky: dětské atletické závody, Strašidelné odpoledne, Krtečkovy závody, Mikulášské a předvánoční hodiny, ale také každým rokem zkrášlujeme naše sokolské celovečerní ŠIBŘINKY pro dospěláky. Podařilo se nám vydat dva almanachy mapující činnost i historii T.J. Sokol Kralupy (Tři ženy v tělocvičně a Pokračujeme v tradici).

Naším cílem a posláním je přispívat ke zvyšování duchovní, kulturní a fyzické úrovně naší demokratické společnosti prostřednictvím tělesné výchovy a sportu.

Současnost kralupského Sokola