Pilates

Pilates vyvinul již před více než 100 lety Joseph Hubertus Pilates, který se inspiroval ve starých kulturách. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla. Účelem je posílení centra – jádra těla tzv. „Gürtel“, nebo „Power house“. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve.

Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii.

Metoda Pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.

Pro koho je cvičení vhodné:
Vzhledem k přizpůsobivosti této metody je určena mladým i starým, fyzicky aktivním a méně aktivním jedincům. Doporučuje se jako pokračování rehabilitační léčby. Pilátova metoda významně doplňuje takové činnosti, jakými jsou například běh, plavání, chůze, golf, lyžování, či jiné. Také počítačoví operátoři a hudebníci mohou používat této skvělé techniky při prevenci předcházení napětí v krku a ramenou.
– pro umělce, tanečníky, pro které je důležitá koncentrace a kondice
– pro sportovce
– pro lidi s chronickou bolestí zad
– pro lidi s nadváhou
– pro lidi s opakovaným napěťovým zraněním
– pro lidi trpící stresem
– pro lidi se zájmem o prevenci osteoporózy
– pro těhotné

Kde cvičíme: Velká tělocvična v areálu Sokola v Kralupech nad Vltavou

Kdy cvičíme:

pondělí (19.00 – 20.00 hod.)
čtvrtek (18.00 – 19.00 hod.)

Za kolik:  80 Kč/hod.

1600 Kč/rok – dospělí

1000 Kč/rok – studenti, kteří předloží platné potvrzení o studiu

S kým cvičíme:
Renča, Jiřka, Lenka