Kralupská cvičební sobota 7.10.2017

V sobotu 7.10. 2017 se v naší sokolovně konal tradiční podzimní seminář pod názvem: Kralupská cvičební sobota v sokole. Seminář byl rozdělen do 3 částí a hodiny vedly šikovné lektorky.

V první části semináře nás 20 cvičitelek cvičilo pod vedením velmi milé a šikovné lektorky Pavlíny Rodrové, která nám ukázala hodinu s názvem Brazilský zadeček, kde potrápila nejen naše hýžďové svaly. Na lekci brazilského zadečku navazovala ukázka cviků s novými pomůckami. Pavlína si pro cvičitelky připravila velmi pestrý zásobník cviků s novinkami jako je např.: togu brazil (zelení ježečci), flowtonic (podivná klouzavá kolečka) a gymstick. Poslední částí tohoto cvičebního bloku byla hodina pod názvem „Zdravá záda“, kde jsme si vyzkoušely různá posilovací i uvolňovací cvičení v oblasti zad.

Po krátké obědové pauze následovala posilovací hodina naší domácí (sokolské) cvičitelky Romany Bešťákové s lekcí TABATY (japonský zabiják). Kde jsme si na vlastní kůži vyzkoušely efektivní metodu intervalového funkčního tréninku, při které se využívají časovače (timery) a specifická motivační hudba.

Seminář jsme zakončily tanečními choreografiemi při lekci Salsation od usměvavé Ivety Žďárské. Musím podotknout, že seminář se letos opět vydařil. Odnesly jsme si nejen mnoho nových poznatků cviků a nápady do svých hodin, ale také dobrou náladu. Chtěla bych poděkovat jak všem zúčastněným cvičitelkám, tak i skvělým lektorkám a těším se opět příště.

 

Anna Bendíková,

místonáčelnice TJ. Sokol Kralupy n. Vlt.

 

               img_7127