2014

20141017_163920Už jsme si zvykli, že když se blíží naše Strašidelné odpoledne, začíná se kazit počasí a prší a prší. I letos vypadalo vše velmi nepříznivě pro všechny zúčastněné. Ale nakonec déšť zůstal na celé páteční odpoledne v mracích, dokonce jsme viděli občas kousky modré oblohy. A kolem 17. hodiny mohlo 11. Strašidelné odpoledne začít. Zúčastnilo se jej 160 dětí a doprovod tvořilo přes 200 dospěláků…

Děti v maskách krásných i škaredých strašidýlek, malinkých i větších čarodějnic, bílých paní, pestrobarevných podzimních skřítků i Sněhurky atd. soutěžily ve skákání v pytlích, v házení kroužků na malou ježibabu, v běhu přes překážkovou dráhu, skládání strašidelných obrázků – puzzlíků, v běhu s dýní mezi brankami a také na ně čekalo bludiště poslepu podle provázku. Ti, co dorazili v maskách, získali sádrovou medaili ve tvaru ducha.Sladkou odměnou byly všem soutěžícím lahodné perníčky, které děti dostávaly za razítka v soutěžních kartičkách od hradního dospěláckého ducha – Šárky.

S plnými bříšky  (po opékání buřtíků) strašidýlka (za pomoci rodičů) rozsvítila svá světýlka a průvod se zářícími lampionky se vydal směrem na lávku k řece Vltavě. Tomu, kdo došel až na lobečský břeh, popřála dospělácká strašidla šťastnou cestu k domovu a slíbili jsme si, že za rok se opět sejdeme….

Cvičitelé a cvičitelky T.J. Sokol Kralupy n. Vlt.