2016

V pátek 21. října 2016 odpoledne se obloha nad Sokolákem rozjasnila, přestalo pršet,

a tak mohlo začít již tradiční STRAŠIDELNÉ ODPOLEDNE nejen pro sokolíky, ale i pro širokou veřejnost. A že se nás na hravé soutěživé odpoledne s opékáním buřtíků sešlo….napočítali jsme 190 dětí a asi 400 dospělých, kteří své ratolesti doprovázeli.

Mezi soutěže tentokrát patřily: akrobatická překážková dráha s obrovskou dýní; odvážné děti procházely přes bludiště k jeskyni s drakem; nechyběly neposedné kuželky ani čarodějnice „chechtalka“; tradičně oblíbený slalom s trakařem nezůstal pozadu; také hod kroužků na tykvičky se stal oblíbeným. Po splnění soutěžních stanovišť získávaly děti u kostlivce (opravdu strašidelná maska naší cvičitelky Helči) odměnu – kost a hrobeček – vše z voňavého perníku.

A komu by soutěžení nestačilo, měl možnost vyzkoušet si další disciplíny např.: slack line, trampolínka, čarodějnické puzzle, hra – myšce sýr a ježkovi jablíčko.

Všechny děti, které přišly v maskách, získaly perníkovou medaili=strašidýlko.

S blížící se tmou se malá strašidýlka, kouzelníci, čarodějové a jiné pohádkové postavičky začaly chystat se svými světýlky na lampiónový průvod.

Lampiónky svítily na cestu až na konec lávky v Lobečku, kde společně strašidýlka a naši cvičitelé na rozloučenou rozsvítili velký lampion štěstí a nechali jej kroužit vzduchem na pozdrav všem dobrým bytostem.

Sluší se poděkovat naší cvičitelce Alici za vzornou přípravu a nakonec jí vzkazuje 23 cvičitelů, že je nám potěšením být nápomocnými při takovéto akci. Vydržíme i déšť …..spokojené úsměvy dětských strašidýlek jsou nám vzácnou odměnou.